Races‎ > ‎Results‎ > ‎2018‎ > ‎

03/25 - Tenandeho Whitewater Derby

Name            Start Time      Finish Time     Time    Place   Division
Michael Lewis   12:00:00        12:54:32        0:54:32         M/KS
Jessie Vallich  12:00:00        12:56:22        0:56:22         M/KS
Pat Lizak       12:01:00        12:45:26        0:44:26 1       M/KS
Jim Underwood   12:01:00        12:46:11        0:45:11 2       M/KS
Andrew Jones    12:02:00        12:59:15        0:57:15         M/KS
Michael West    12:02:00        12:51:26        0:49:26         M/KS
Bob Morris      12:03:00        12:59:24        0:56:24         M/KS
Jim Ernst       12:03:00        12:50:20        0:47:20         M/KS
Mike Blowers    12:04:00        12:56:37        0:52:37         M/KS
Justin Meehen   12:05:00        12:51:11        0:46:11 3       M/KS
Davic Scavone   12:05:00        12:53:26        0:48:26         M/KS

Name            Start Time      Finish Time     Time    Place   Division
Carol Fisher    12:07:00        12:51:20        0:44:20 1       W/K1

Name            Start Time      Finish Time     Time    Place   Division
David Wiltey    12:09:00        12:51:07        0:42:07 1       M/KL
Jordan Haskins  12:09:00        12:53:10        0:44:10 3       M/KL
Gus Madore      12:10:00        12:52:39        0:42:39 2       M/KL
Jason Baniak    12:10:00        12:54:28        0:44:28         M/KL
Marshall Seddon                 DNS             M/KL

Name            Start Time      Finish Time     Time    Place   Division
Tom Addicks     12:12:00        13:05:42        0:53:42 1       OC1
Jim Busse       12:12:00        13:07:30        0:55:30 2       OC1
Simeon Hughson  12:13:00        13:27:51        1:14:51         OC1
Ken Perrault    12:13:00        13:27:14        1:14:14         OC1
Charles Murray  12:14:00        13:17:50        1:03:50 3       OC1


Name                    Start Time      Finish Time     Time    Place   Division
Jones / Thornton        12:16:00        13:02:16        0:46:16 1       Man / Woman MXD
Hopkins / Hopkins       12:16:00        13:07:03        0:51:03 2       Man / Woman MXD

Name                    Start Time      Finish Time     Time    Place   Division
Tomlinson / Teller      12:18:00        13:13:01        0:55:01 3       OC2 Short
Gutch / Gutch           12:18:00        13:07:09        0:49:09 2       OC2 Short
Hopkins / Chafee        12:19:00        13:07:37        0:48:37 1       OC2 Short

Name                    Start Time      Finish Time     Time    Place   Division
Brackett / Madore       12:21:00        13:04:48        0:43:48 1       OC2 Long
Lussier / Lussier       12:21:00        13:14:15        0:53:15 2       OC2 Long


Tim Lewis                       Sweep Boat              
Scott Stepenuck                 Sweep Boat              Pole