Races‎ > ‎Results‎ > ‎2008‎ > ‎

04/27 - Run of the Charles

                      26th ANNUAL RUN OF THE CHARLES
                           CANOE AND KAYAK RACE
   April 27, 2008                                  Charles River, Mass.
 ================================================================================

                    *******************************
                    *     PRO OVERALL RESULTS     *
                    *******************************

Place Name                                 No.   Cat Category     Time    Dq  
===== ==================================== ===== === ============ ======= === 
    1 RUDNITSKY/RUDNITSKY                   1012   1 OPEN         3:31:58     
    2 GILLESPIE/QUAGLIATA                   1005   1 MASTERS      3:32:17     
    3 LYESIUK/LYESIUK                       1015   2 OPEN         3:32:18     
    4 SHAVER/HENRY                          1013   3 OPEN         3:32:41     
    5 JENNINGS/CUMMINGS                     1011   2 MASTERS      3:33:40     
    6 POIRIER/ROUSSEAU                      1017   4 OPEN         3:34:19     
    7 DREW/ELLSWORTH                        1003   3 MASTERS      3:35:30     
    8 GAUTHEIR/LICHTENBERGER                1014   5 OPEN         3:42:17     
    9 OWEN/CANGELOSI                        1016   6 OPEN         3:43:38     
   10 HOWARD/TAMBUSSI                       1006   1 MIXED        3:44:05     
   11 REYNOLDS/WESLEY                       1019   1 WOMEN        3:44:52     
   12 BAXTER/CARTIER                        1001   7 OPEN         3:45:04     
   13 MARTIN/MORRIS                         1007   2 MIXED        3:47:33     
   14 WHEELER/GALVIN                        1020   3 MIXED        3:52:59     
   15 RABINKIN/LEBLANC                      1008   8 OPEN         3:53:23     
   16 BOSS/BROWN                            1002   9 OPEN         3:53:24     
   17 ARMSTRONG/FEBEY                       1000   4 MIXED        3:54:28     
   18 REINERTSEN/FREDERICK                  1009   5 MIXED        4:01:18     
   19 BOWIE/FLUET                           1010   6 MIXED        4:02:10     
   20 FITZGERALD/CUMMING                    1004   2 WOMEN        4:06:54     
                    *************************************
                    *      19 MILE OVERALL RESULTS      *
                    *************************************

Place Name                                 No.   Category     Class                  Time    Dq  
===== =========================== ===== ============ ====================== ======= === 
    1 ERIK BORGNES                 3003 OPEN         UNLIMITED K-1          2:28:34     
    2 KURT KUEHNEL                 3103 OPEN         OLYMPIC K-1            2:36:38     
    3 KLIM/ZINKEVICHUS             3102 OPEN         TOURING K-2            2:39:01     
    4 GUILLAUME MORIN              3094 OPEN         UNLIMITED K-1          2:41:29     
    5 ISTVAN CSAPO                 3086 OPEN         OLYMPIC K-1            2:41:54     
    6 JOE SHAW                     3111 MASTERS      OLYMPIC K-1            2:42:26     
    7 FAIRCHILD                    3051 SENIOR       RACING OC-2            2:43:12     
    8 IMPENS/LINDE                 3109 OPEN         REC K-2                2:44:47     
    9 KEN COOPER                   3049 MASTERS      OLYMPIC K-1            2:45:34     
   10 MARK WENDOLOWSKI             3095 OPEN         OLYMPIC K-1            2:46:51     
   11 ALSOP/KENYON                 3044 OPEN         RACING OC-2            2:47:37     
   12 BILL BAKER                   3000 SENIOR       OLYMPIC K-1            2:50:29     
   13 WARNER/CAREY                 3083 MIXED        RACING OC-2            2:50:35     
   14 TED VAN DUSEN                3108 MASTERS      UNLIMITED K-1          2:51:48     
   15 TIMOTHY DWYER                3007 MASTERS      OLYMPIC K-1            2:51:55     
   16 DAVID VANDORPE               3034 MASTERS      OLYMPIC K-1            2:52:35     
   17 JOHN BERRY                   3100 OPEN         RACING OC-1            2:52:37     
   18 ROBERT FLANAGAN              3009 MASTERS      UNLIMITED K-1          2:53:04     
   19 KATHY MANIZZA                3096 WOMEN        OLYMPIC K-1            2:53:11     
   20 WESLEY ECHOLS                3098 MASTERS      UNLIMITED K-1          2:53:51     
   21 MOORE/APREA                  3114 MIXED        RACING OC-2            2:54:11     
   22 PERITORE/DEFEO               3020 MIXED        RACING OC-2            2:54:12     
   23 MARK JACOBSON                3012 MASTERS      OLYMPIC K-1            2:54:46     
   24 ROGER GOCKING                3010 SENIOR       TOURING K-1            2:55:23     
   25 KEN LARSON                   3087 OPEN         OLYMPIC K-1            2:55:26     
   26 TOM PAGE                     3088 OPEN         RACING OC-1            2:56:04     
   27 LYESIUK/ULBRICH              3093 SENIOR       RACING OC-2            2:56:09     
   28 PAUL J. DYKA                 3008 MASTERS      RACING OC-1            2:57:25     
   29 RIPPLE/LIQUORI               3042 SENIOR       RACING OC-2            2:59:14     
   30 MARK CECONI                  3048 MASTERS      TOURING K-1            2:59:18     
   31 SKEELS/COFFIN                3022 OPEN         RACING OC-2            2:59:42     
   32 CLIFF ROACH                  3091 MASTERS      OLYMPIC K-1            3:00:01     
   33 MILLER/MILLER                3055 MASTERS      RACING OC-2            3:00:14     
   34 JIM COVINGTON                3085 OPEN         SEA KAYAK K-1          3:00:42     
   35 TOM WALTON                   3035 OPEN         RACING OC-1            3:01:25     
   36 KEN GOODWIN                  3110 MASTERS      RACING OC-1            3:01:37     
   37 JACK MORSE                   3113 MASTERS      RACING OC-1            3:01:37     
   38 BILL STARZ                   3046 OPEN         OLYMPIC K-1            3:02:16     
   39 TOM CLEMOW                   3005 MASTERS      OLYMPIC K-1            3:03:36     
   40 TOM KERR                     3040 MASTERS      UNLIMITED K-1          3:04:48     
   41 DAVE DUGAS                   3105 MASTERS      RACING OC-1            3:05:28     
   42 EDWARD DVORCHAK              3097 SENIOR       UNLIMITED K-1          3:06:07     
   43 JAMES ROBERTS                3099 SENIOR       RACING OC-1            3:08:08     
   44 MELNIKOV/ROOD                3017 MIXED        REC OC-2               3:09:04     
   45 ADAM GELINAS                 3101 OPEN         RACING OC-1            3:09:27     
   46 STENBERG/IERARDI             3033 MASTERS      REC OC-2               3:10:07     
   47 BROWNING/WILLIAMS            3107 WOMEN        TOURING K-2            3:11:00     
   48 DAVID KAHLER                 3104 OPEN         OLYMPIC K-1            3:11:10     
   49 RAY FUSCO                    3052 MASTERS      SEA KAYAK K-1          3:14:52     
   50 CONEY/HALL                   3084 OPEN         REC OC-2               3:15:14     
   51 JOHNSTON/JOHNSTON            3056 MIXED        RACING OC-2            3:17:10     
   52 JOHN VIDETTO                 3112 MASTERS      TOURING K-1            3:17:39     
   53 SHAWN BURKE                  3115 MASTERS      RACING OC-1            3:19:14     
   54 DARMAGNAC/GASKILL            3050 MASTERS      REC OC-2               3:21:05     
   55 TOM JONES                    3013 SENIOR       UNLIMITED K-1          3:22:55     
   56 DAVE IMPENS                  3039 MASTERS      RACING OC-1            3:24:20     
   57 SKIP CICCARELLI              3021 SENIOR       SEA KAYAK K-1          3:24:58     
   58 JOSHUA ORMSBY                3018 MASTERS      OLYMPIC K-1            3:25:46     
   59 BATES/BATES                  3001 MASTERS      REC OC-2               3:25:51     
   60 SEAN MILANO                  3054 MASTERS      TOURING K-1            3:28:42     
   61 ALLAN W. PEIRCE              3019 MASTERS      SEA KAYAK K-1          3:41:37     
   62 PAYNE/CARPENTER              3106 OPEN         RACING OC-2            3:43:10     
   63 SILVERIO/WARE                3090 OPEN         REC OC-2               3:44:05     
   64 PETER BECKETT                3002 SENIOR       RACING OC-1            4:00:15     
   65 JOHN JACOBSON                3011 SENIOR       SEA KAYAK K-1          4:03:05     
   66 DENNIS CHARNEY               3004 SENIOR       SEA KAYAK K-1          4:05:31     
   67 ALEXANDER CHARNEY            3037 OPEN         SEA KAYAK K-1          4:06:00     
   68 KELLY/MANLEY                 3014 MIXED        REC OC-2               4:09:01     
   69 BURROWS/GEBUHR               3045 OPEN         REC K-2                4:30:34     
   70 PRESTON/MOOREHEAD            3089 OPEN         REC OC-2               4:36:08     
   71 STEVEN KENT                  3016 OPEN         SEA KAYAK K-1          4:38:11     
   72 WASSERMAN/WASSERMAN          3043 JR/SR        REC K-2                5:43:53     
                    ************************************
                    *      9 MILE OVERALL RESULTS      *
                    ************************************

Place Name                       No.   Category     Class                  Time    Dq  
===== ========================== ===== ============ ====================== ======= === 
    1 CORY LANCASTER              4049 OPEN         OLYMPIC K-1            1:11:40     
    2 STEVEN SMITH                4014 SENIOR       OLYMPIC K-1            1:20:53     
    3 GAINES/MAILLOT              4029 MASTERS      TOURING K-2            1:22:00     
    4 ELDRIDGE/ABELE              4002 OPEN         REC OC-2               1:24:14     
    5 SHIELDS/MCKENNA             4038 OPEN         REC OC-2               1:29:45     
    6 POHLMAN/POHLMAN             4048 MASTERS      REC OC-2               1:31:57     
    7 TED FIUST                   4005 MASTERS      REC K-1                1:33:16     
    8 SCOVILLE/SCOVILLE           4012 MIXED        REC OC-2               1:34:47     
    9 PFEIFFER/HELDT              4036 SENIOR       REC OC-2               1:35:09     
   10 GRAHAM/GRAHAM               4053 MASTERS      REC OC-2               1:38:15     
   11 MIKE PARKINSON              4047 MASTERS      SEA KAYAK K-1          1:38:37     
   12 CRISCITIELLO/OTTON          4050 MASTERS      REC OC-2               1:42:42     
   13 TOM WALEK                   4040 MASTERS      REC K-1                1:42:45     
   14 PHILIP SHERMAN              4037 SENIOR       SEA KAYAK K-1          1:43:12     
   15 TED SHIELDS                 4022 MASTERS      SEA KAYAK K-1          1:44:19     
   16 ATKINS/GILMAN               4041 MIXED        REC K-2                1:44:24     
   17 KENNEY/WOLF                 4051 OPEN         REC OC-2               1:47:07     
   18 STEW PEDASCHO               4020 OPEN         SEA KAYAK K-1          1:47:13     
   19 ANDERSON/ANDERSON           4017 MIXED        REC OC-2               1:47:41     
   20 MAURA CONRON                4019 MASTERS      SEA KAYAK K-1          1:48:54     
   21 RICK MARQUES                4052 MASTERS      REC K-1                1:55:31     
   22 DANNY MARQUES               4006 OPEN         REC K-1                1:55:39     
   23 MEANS/SHIREY                4007 SENIOR       REC OC-2               1:58:35     
   24 SCHNEIDER/STOCKDALE         4011 MIXED        REC OC-2               1:58:53     
   25 CARVALHO/KANE               4025 MASTERS      REC OC-2               1:59:32     
   26 BRADY/MONTGOMERY            4023 OPEN         REC OC-2               2:02:42     
   27 JOHNSON/JOHNSON             4032 JR/SR        REC K-2                2:04:15     
   28 KELLEY/KELLEY               4033 JR/SR        REC K-2                2:05:58     
   29 MADSEN/O'CONNEL             4060 OPEN         REC K-2                2:06:01     
   30 PHOEBE RIAD                 4009 WOMEN        REC K-1                2:07:03     
   31 ROBERT ROSS                 4046 SENIOR       REC K-1                2:08:21     
   32 DAVE DOTY                   4027 MASTERS      REC K-1                2:10:42     
   33 SHANNON/SHANNON             4013 MASTERS      REC OC-2               2:15:06     
   34 BAER/SHREMAN                4042 MIXED        REC K-2                2:17:25     
   35 PAUL TIMMINS                4045 OPEN         REC K-1                2:17:29     
   36 KEN POUDRIER                4043 OPEN         REC K-1                2:17:44     
   37 ADAM STEVENSON              4044 OPEN         REC K-1                2:17:46     
   38 HAVEN ROOSEVELT             4010 SENIOR       TOURING K-1            2:19:42     
   39 FRANCIS SULLIVAN            4039 SENIOR       REC K-1                2:19:55     
   40 SUSANNA CARON               4061 OPEN         REC K-1                2:20:36     
   41 RICHARD WELD                4015 MASTERS      REC K-1                2:32:53     
   42 SCHNEIDER/SCHNEIDER         4021 MASTERS      REC OC-2               2:35:22     
   43 BROWN/SOOHOO                4024 OPEN         REC K-2                2:41:07     
   44 REVEL                       4062 OPEN         REC K-1                2:41:08     
   45 CHRIS LEUCHTENBURG          4034 MASTERS      REC K-1                2:44:15     
   46 EDWARD HOLMES               4030 MASTERS      REC K-1                2:44:16     
                    ************************************
                    *      6 MILE OVERALL RESULTS      *
                    ************************************

Place Name                         No.   Category     Class                  Time    Dq  
===== ============================ ===== ============ ====================== ======= === 
    1 JOE ERVIN                     5006 SENIOR       UNLIMITED K-1            57:38     
    2 DAVID GRAINGER                5008 SENIOR       OLYMPIC K-1              58:10     
    3 ROBERT AGUSTYNOWICZ           5001 MASTERS      SEA KAYAK K-1            58:30     
    4 BOB WRIGHT                    5045 MASTERS      UNLIMITED K-1          1:00:55     
    5 PAUL CORDELLA                 5054 MASTERS      TOURING K-1            1:01:32     
    6 JONATHAN KATZ                 5011 OPEN         SEA KAYAK K-1          1:02:05     
    7 ELLEN STEWART                 5044 WOMEN        OLYMPIC K-1            1:03:19     
    8 ALICIA WENDOLOWSKI            5145 WOMEN        UNLIMITED K-1          1:04:39     
    9 ROSE/ROSE                     5017 SENIOR       TOURING K-2            1:05:11     
   10 HOUGHTON/FLINT                5024 MIXED        REC OC-2               1:06:20     
   11 EDWARD EARLE                  5004 SENIOR       REC K-1                1:07:14     
   12 RAYE POWELL                   5059 WOMEN        RACING OC-1            1:07:19     
   13 RICHARD ROTNEM                5041 SENIOR       SEA KAYAK K-1          1:07:40     
   14 LEON GRANOWITZ                5009 SENIOR       SEA KAYAK K-1          1:08:05     
   15 KATE DEROBERTS                5050 WOMEN        SEA KAYAK K-1          1:09:14     
   16 TIM BOSWORTH                  5022 SENIOR       SEA KAYAK K-1          1:10:17     
   17 PAT SLAVEN                    5018 WOMEN        SEA KAYAK K-1          1:10:40     
   18 MICHAEL SPADEA                5042 OPEN         SEA KAYAK K-1          1:11:02     
   19 VALERIE FISK                  5033 WOMEN        REC K-1                1:11:07     
   20 STEVEN RAGNO                  5025 OPEN         SEA KAYAK K-1          1:12:24     
   21 RICK ELIOT                    5005 SENIOR       REC K-1                1:13:06     
   22 KEITH ROLLAG                  5039 MASTERS      REC K-1                1:13:08     
   23 MOCCIA/O'MALLEY               5036 OPEN         REC OC-2               1:13:47     
   24 GREGORY J. KOWALSKI           5014 MASTERS      SEA KAYAK K-1          1:16:54     
   25 NEVINS/HELM                   5037 OPEN         REC K-2                1:17:57     
   26 1ST CHI-CHEEMAUN SCOUTS       5000 OUTRIGGER    OUTRIGGER              1:18:17     
   27 MARK DUBEAU                   5051 OPEN         REC K-1                1:18:30     
   28 WRIGHT/MOON                   5046 SENIOR       REC OC-2               1:18:59     
   29 CHRISTINE NEJAME              5049 WOMEN        SEA KAYAK K-1          1:19:06     
   30 KOBLE/KOBLE                   5035 JR/SR        REC OC-2               1:20:04     
   31 STEPHANIE KELLY               5012 MASTERS      REC K-1                1:20:11     
   32 SUSAN RABAUT                  5016 SENIOR       SEA KAYAK K-1          1:20:55     
   33 DELL/DELL                     5032 JR/SR        REC OC-2               1:21:01     
   34 THOMAS CROWE                  5030 SENIOR       SEA KAYAK K-1          1:21:41     
   35 JEFF GOODALE                  5007 SENIOR       SEA KAYAK K-1          1:21:43     
   36 JOHN MCGEE                    5055 MASTERS      REC K-1                1:22:06     
   37 CARL STEINIGER                5019 MASTERS      SEA KAYAK K-1          1:23:01     
   38 GAEL GILMORE                  5048 WOMEN        REC K-1                1:25:29     
   39 JOSEPH TRAVERS                5026 MASTERS      REC K-1                1:26:07     
   40 KAREN KESNER                  5013 WOMEN        REC K-1                1:26:14     
   41 JAMES HAURI                   5010 OPEN         REC K-1                1:26:17     
   42 BOURDEAUX/BOURDEAUX           5023 JR/SR        REC OC-2               1:27:04     
   43 MICHAEL SCHUTES               5143 MASTERS      REC K-1                1:27:41     
   44 FORTUNE/SNOW                  5034 OPEN         REC K-2                1:28:56     
   45 RICHARD LEACH                 5052 SENIOR       REC K-1                1:30:19     
   46 BRUCE GILMORE                 5047 SENIOR       REC K-1                1:30:44     
   47 TRACEY REIHLE                 5038 WOMEN        UNLIMITED K-1          1:30:44     
   48 KATHY TRAVERS                 5027 WOMEN        REC K-1                1:30:48     
   49 SUSAN J DEBIASI               5031 MASTERS      REC K-1                1:31:17     
   50 GUINDON/MANGANELLO            5144 MIXED        REC OC-2               1:33:13     
   51 ARLEEN THOMPSON               5056 MASTERS      REC K-1                1:39:37     
   52 JOE THOMPSON                  5057 MASTERS      REC K-1                1:39:38     
   53 JOHN RODDY                    5058 MASTERS      REC K-1                1:39:42     
                    *************************************
                    *      24 MILE OVERALL RESULTS      *
                    *************************************

Place Team                                 No.   Category Cat Class         Time    Dq  
===== ==================================== ===== ======== === ============= ======= === 
    1 QUINOBEQUIN CANOE CLUB                2027 OPEN       1 REC OC-2      4:00:04     
    2 MASSLAKES.COM SNOOPERS                2502 CORP       1 REC OC-2      4:00:09     
    3 NEW ENGLAND BIOLABS MUTANTS           2503 CORP       2 REC OC-2      4:09:45     
    4 LANTERN FILMS                         2550 CORP       3 REC OC-2      4:10:39     
    5 KEEWAYDIN 1                           2023 OPEN       2 REC OC-2      4:16:03     
    6 KEEWAYDIN 2                           2021 OPEN       3 REC OC-2      4:16:11     
    7 BINGHAM RIVER REVELERS                2500 CORP       4 REC OC-2      4:20:06     
    8 EPA TORRENTS                          2003 GOV        1 REC OC-2      4:24:25     
    9 MASS DEP RIVER RAGE                   2001 GOV        2 REC OC-2      4:26:38     
   10 MWRA                                  2004 GOV        3 REC OC-2      4:33:10     
   11 SUFFOLK CONSTRUCTION A-BOAT           2511 CORP       5 REC OC-2      4:33:44 DQ  
   12 POND SCUM                             2026 OPEN       4 REC OC-2      4:35:59     
   13 IROBOT                                2547 CORP       6 REC OC-2      4:36:41     
   14 NEW ENGLAND BIOLABS WILD TYPES        2555 CORP       7 REC OC-2      4:40:33     
   15 KNU KNUTS                             2015 MIXED      1 REC OC-2      4:42:59     
   16 KEEWAYDIN 3                           2022 OPEN       5 REC OC-2      4:44:58     
   17 KENNEDY - KIEVE WAVUS                 2024 OPEN       6 REC OC-2      4:45:55     
   18 PERINI WET SOX                        2556 CORP       8 REC OC-2      4:46:15     
   19 MONTI'S MINIONS                       2019 MIXED      2 REC OC-2      4:47:50     
   20 ELECTRIC BOAT - VIRGINIA              2507 CORP       9 REC OC-2      4:50:27     
   21 NATIONAL GRID I                       2553 CORP      10 REC OC-2      4:51:22     
   22 VHB-VELOCITY HYPER BOAT               2519 CORP      11 REC OC-2      4:52:20     
   23 NUHOC YOUNGIN' ALUMNI                 2031 OPEN       7 REC OC-2      4:52:32     
   24 SUFFOLK CONSTRUCTION WARRIORS         2513 CORP      12 REC OC-2      4:53:20     
   25 GEI DUCKS                             2541 CORP      13 REC OC-2      4:53:22     
   26 MAAAIIINE                             2038 OPEN       8 REC OC-2      4:54:58     
   27 FAY, SPOFFORD & THORNDIKE - HYDRAULI  2540 CORP      14 REC OC-2      4:55:20     
   28 JACOBS - RESERVOIR DOGS               2520 CORP      15 REC OC-2      4:55:45     
   29 HNTB CORPORATION                      2545 CORP      16 REC OC-2      4:56:02     
   30 NEW ENGLAND BIOLABS DAM RESISTANTS    2040 WOMEN      1 REC OC-2      4:57:25     
   31 CZM ZEPHYR                            2000 GOV        4 REC OC-2      4:59:25     
   32 HALEY & ALDRICH DOCTORS OF DIRT       2501 CORP      17 REC OC-2      5:00:06     
   33 NAUSET CONSTRUCTION                   2554 CORP      18 REC OC-2      5:01:01     
   34 VHB-ENVIRONMENTAL                     2518 CORP      19 REC OC-2      5:01:41     
   35 VALLEYCREST OFFICE                    2506 CORP      20 REC OC-2      5:03:12     
   36 TIGHE & BOND                          2573 CORP      21 REC OC-2      5:03:23     
   37 HALEY & ALDRICH SEDIMENT SAMPLERS     2020 MIXED      3 REC OC-2      5:04:51     
   38 ENSR AQUA - KNOTS                     2535 CORP      22 REC OC-2      5:06:32     
   39 VOLPE VIKINGS 2                       2010 GOV        5 REC OC-2      5:07:22     
   40 SUFFOLK CONSTRUCTION B-BOAT           2512 CORP      23 REC OC-2      5:07:59     
   41 VALLEY CREST                          2504 CORP      24 REC OC-2      5:10:50     
   42 AD HOC                                2014 MIXED      4 REC OC-2      5:11:54     
   43 SKANSKA RIVER RIDERS                  2558 CORP      25 REC OC-2      5:12:05     
   44 VOLPE VIKINGS                         2002 GOV        6 REC OC-2      5:12:27     
   45 BETA I                                2523 CORP      26 REC OC-2      5:13:33     
   46 AER MIST                              2522 CORP      27 REC OC-2      5:13:54     
   47 URS CORP                              2582 CORP      28 REC OC-2      5:14:15     
   48 EPSILON                               2533 CORP      29 REC OC-2      5:14:19     
   49 NITSCH YA LATER                       2516 CORP      30 REC OC-2      5:14:21     
   50 THE SANTA MARIA                       2009 GOV        7 REC OC-2      5:14:26     
   51 TEAM DEP                              2005 GOV        8 REC OC-2      5:15:58     
   52 BETA II                               2524 CORP      31 REC OC-2      5:16:35     
   53 NUHOC 1                               2034 OPEN       9 REC OC-2      5:17:01     
   54 LEM CANOE TEAM                        2551 CORP      32 REC OC-2      5:17:50     
   55 ENTERGY PILGRIM                       2538 CORP      33 REC OC-2      5:17:51     
   56 TRIUMVIRATE/MIT                       2564 CORP      34 REC OC-2      5:17:53     
   57 WESTON BETTER START PADDLING          2566 CORP      35 REC OC-2      5:18:10     
   58 ELECTRIC BOAT SEAWOLF                 2508 CORP      36 REC OC-2      5:18:40     
   59 CRWA                                  2012 GOV        9 REC OC-2      5:19:06     
   60 SASAKI ASSOCIATES - YELLOW TEAM       2563 CORP      37 REC OC-2      5:19:13     
   61 THE NINA                              2007 GOV       10 REC OC-2      5:19:35     
   62 NUHOC II                              2035 OPEN      10 REC OC-2      5:22:01     
   63 CDM - CAN'T DUNK ME                   2528 CORP      38 REC OC-2      5:22:04     
   64 TETRA TEC EC                          2583 CORP      39 REC OC-2      5:23:12     
   65 BERTO'S BUDDIES                       2032 OPEN      11 REC OC-2      5:23:30     
   66 OLD ENOUGH TO KNOW BETTER             2025 OPEN      12 REC OC-2      5:23:40     
   67 REI                                   2557 CORP      40 REC OC-2      5:24:36     
   68 DECKER                                2029 OPEN      13 REC OC-2      5:24:55     
   69 DCR CREW                              2013 GOV       11 REC OC-2      5:25:10     
   70 ENTERGY ISOTOPES                      2537 CORP      41 REC OC-2      5:25:30     
   71 PARSONS                               2571 CORP      42 REC OC-2      5:26:10     
   72 CDM - CANOEING DOES MATTER            2527 CORP      43 REC OC-2      5:26:25     
   73 GEOSYNTEC RACER                       2544 CORP      44 REC OC-2      5:26:42     
   74 THE PINTA                             2008 GOV       12 REC OC-2      5:26:49     
   75 PARSONS - YOUNG GUNS                  2572 CORP      45 REC OC-2      5:28:15     
   76 TETRA TECH RIZZO                      2559 CORP      46 REC OC-2      5:28:24     
   77 BAIT 1                                2030 OPEN      14 REC OC-2      5:29:29     
   78 CDM - WATERY SOURCES                  2525 CORP      47 REC OC-2      5:29:31     
   79 OUTDOOR EXPLORATIONS                  2016 MIXED      5 REC OC-2      5:31:05     
   80 CH2M HILL                             2532 CORP      48 REC OC-2      5:31:06     
   81 SASAKI ASSOCIATES - GRAY TEAM         2560 CORP      49 REC OC-2      5:32:12     
   82 THE CANOEDLERS                        2018 MIXED      6 REC OC-2      5:32:37     
   83 IEC CAMOUFLAGE CRUSADERS              2546 CORP      50 REC OC-2      5:33:23     
   84 CONSERVATION LAW FOUNDATION           2011 GOV       13 REC OC-2      5:36:42     
   85 NATIONAL GRID 2                       2552 CORP      51 REC OC-2      5:36:43     
   86 RUSHING TIDE                          2567 CORP      52 REC OC-2      5:37:33     
   87 FAY, SPOFFORD & THORNDIKE - FSTER TH  2539 CORP      53 REC OC-2      5:37:47     
   88 ENSR AQUA - NAUTS                     2536 CORP      54 REC OC-2      5:37:56     
   89 THE MAD HATTERS                       2041 WOMEN      2 REC OC-2      5:38:20     
   90 KLEINFELDER TEAM B                    2549 CORP      55 REC OC-2      5:38:43     
   91 METTLER-TOLEDO THORNTON INC.          2515 CORP      56 REC OC-2      5:39:11     
   92 U.S. GYPSUM COMPANY                   2565 CORP      57 REC OC-2      5:39:53     
   93 GENZYME CORPORATION                   2542 CORP      58 REC OC-2      5:39:55     
   94 AER HAZE                              2588 CORP      59 REC OC-2      5:39:59     
   95 GEOSYNTEC CRUISER                     2543 CORP      60 REC OC-2      5:41:32     
   96 IEC FLANNEL FLYERS                    2569 CORP      61 REC OC-2      5:43:12     
   97 CANOESAURS                            2028 OPEN      15 REC OC-2      5:43:52     
   98 CHARLES RIVER SAAB STROKERS           2534 CORP      62 REC OC-2      5:45:57     
   99 CYBER MINUTEMEN                       2006 GOV       14 REC OC-2      5:48:34     
  100 KLEINFELDER TEAM A                    2548 CORP      63 REC OC-2      5:51:03     
  101 CAPACCIO ENVIRONMENTAL ENGINEERING,   2531 CORP      64 REC OC-2      5:53:26     
  102 SUFFOLK INTERIORS                     2514 CORP      65 REC OC-2      5:53:52     
  103 SASAKI ASSOCIATES - RED TEAM          2562 CORP      66 REC OC-2      5:58:06     
  104 CDM - CANOE DRIVING MANIACS           2526 CORP      67 REC OC-2      6:00:45     
  105 MSH CANOESAURS                        2033 OPEN      16 REC OC-2      6:01:24     
  106 TEAM ARCADIS                          2036 OPEN      17 REC OC-2      6:03:00     
  107 CDM - CANOEING DOWN MAINSTREAM        2530 CORP      68 REC OC-2      6:04:10     
  108 BSC RIVER DOGS                        2568 CORP      69 REC OC-2      6:04:43     
  109 SASAKI ASSOCIATES - GREEN TEAM        2561 CORP      70 REC OC-2      6:13:04     
  110 CDM - HULL'S ANGELS                   2529 CORP      71 REC OC-2      6:25:10